top of page

Загадка № 3​

Математика невичерпна і многозначна. Одних підкорює її логічна витонченість, інші цінують у ній точність, a треті захоплюються її красою. Математика - це мова, на якій розмовляють всі точні науки, особливо фізика і астрономія.

Цей відомий математик був одним із перших, хто вважав, що Земля має форму кулі і є центром Всесвіту; що сонце, Місяць і планети мають власний рух, відмінний від добового руху нерухомих зірок. Ці погляди передували геліоцентричному вченню Коперніка. Хто цей математик? (1 бал).

Знайдіть один вислів відомої людини, у якому поєднано математику з іншою наукою (1 бал). Знайдіть один вислів відомої людини про число (1 бал).

Останнім часом ми все частіше звертаємося до мережі Інтернет за допомогою: знайти інформацію, скачати музику чи фільм, пограти у гру, поспілкуватися тощо. А чи можна поєднати Інтернет та цікаву гру при вивченні математики? Адже із самого дитинства діти граючись навчаються.

Пропоную пограти в одну із навчальних онлайн ігорПо закінченні зробіть скріншот та приєднайте до листа з відповіддю (1 бал).
Створіть математичну гру з теми, яка вам найбільше сподобалась. Для цього зареєструйтесь під власним ім’ям на платформі Learningapps.org, натисніть кнопку «Новое упражнение», оберіть вид гри, створіть гру, надішліть посилання на гру. (5 балів).
Знайдіть посилання на ігрову платформу, яка допоможе краще вивчити математику. (2 бала)

Загадка № 4 

Увага!

Шановні учасники! 

Для участі у веб-квесті Вам потрібно зареєструватися, заповнивши цю анкету до 05.04 не забудьте зайти на вкладку корисне

Початок подорожі
З чого все почалося...
Все, що відомо про нього, почерпнуто з напису на його гробниці - напису, складеного у формі математичної задачі. Хто цей вчений? (1 б.) Що це за задача? (2 б.) Розв'яжіть її. (3 б.) Створіть фотоальбом відомих математиків за допомогою онлайн-сервісу Picasa (5 б.)

до 5 квітня

Одного разу на моєму столі з'явилася дивна посилка. На ній не було вказано відправника, але був напис - "сподіваюся, що я не помилився в Вас, і Ви зможете розгадати цю давню головоломку до кінця". Відкривши коробку, я побачив стару дерев'яну шкатулку. На позолоченою табличці, що знаходиться на кришці скриньки, було вигравірувано те, що дуже мене здивувало: "Відгадай - і ти дізнаєшся істину"

 

Чи зможеш ти розгадати всі 5 загадок і відкрити криптекс?

Загадка № 1​

Загадка № 2​

Загадка № 5​

Це є у кожної людини. Використовується в багатьох оптичних приладах. Що це таке? (1 б.) Які вони бувають? Проведіть класифікацію, склавши карту знань (4 б.)

Виконайте вправу. Який вислів Ви отримали? Хто це сказав та з якого приводу? (3 б.)

За допомогою інтернет-сервісу YouTube знайдіть цікавий відеоролик про цього вченого (3 б.)

Давньогрецький філософ Зенон доводив, що Ахіллес, один з найбільш сильних і хоробрих героїв, які брали в облогу Трою, ніколи не наздожене черепаху, яка, як відомо, відрізняється вкрай повільною швидкістю пересування ... Наведіть приблизну схему міркувань Зенона (1 бал). В чому помилка цих міркувань? (1 бал).

Що таке софізм? Наведіть приклад (1 бал).

"Не огромность мира звезд вызывает восхищение, а человек, который этот мир измерил"

Він - один з відоміших людей в історії людства. Відомий математик, фізик, філософ, письменник. Його іменем назван закон у фізиці, одиниця вимірювання, теорема та навіть язик програмування. Його роботи охоплюють найрізноманітніші галузі. Хто цей видатний вчений? (1 бал) Зробіть презентацію про його відкриття та винахіди (7 балів).

 

 

 

 

Це одне з основних математичних і загальнонаукових понять. Воно відіграло і понині грає велику роль в пізнанні реального світу. Ідея цього сходить до старовини, виявляється вже в перших математично виражених співвідношеннях між величинами, у перших правилах дій над числами. Прикладами можуть служити астрономічні таблиці вавилонян, стародавніх греків та індійців. Що це? (1 бал) Хто вперше використав цей термін? (1 бал) Складіть "хмару слів" з термінів, пов'язаних з цим словом (6 балів).

Напишіть есе "Якби не було математики..." (3 бали) 

Ось ми і отримали передостанній код!

Залишилася всього одна загадка і ми зможемо відкрити криптекс 

Ура! Ми отримали останній код!

Але для того, щоб відкрити криптекс, нам потрібно розшифрувати слово.

Для цього розв'яжіть наступний математичний приклад и підставте з кожного кода букву, номер якої ви отримаєте.

Яке слово Ви отримали?

"Никакой достоверности нет в науках там, где нельзя приложить ни одной из математических наук, и в том, что не имеет связи с математикой"

 

Леонардо да Винчи

bottom of page